Studentské filmy, Blok 2. /DFP/
Studentské filmy, Blok 2. /DFP/ Sekce Doprovodný filmový program
Neděle 6.8.|15:15|ŠKOLA NÁMĚSTÍ

Krátkometrážní filmy|2016|Česko|75 min.

O vítězi sekce studentských filmů rozhodne porota ve složení: režisérka Olga Sommerová,  scenárista Petr Jarchovský, režisérka Olga Dabrowská a kameraman Tomáš Sysel. Vítězný film promítneme na závěr festivalu spolu s  filmem oceněným Cenou diváků, v neděli 6. 8. v 17:30 v Kulturáku. Cenu tvůrcům obou vítězných snímků předá organizátor Slavonice Festu, režisér a producent Ondřej Trojan.

 

 FLEUR
18min, FAMO v Písku
Pohádkový snímek, přenáší diváka do alternativní reality. Sledujeme příběh malého osiřelého chlapce a jeho otce zahradníka, který svůj žal zastírá neustálou prací.

 

HEREC
20min, FAMO v Písku
Když člověka nevezmou ani popáté na DAMU, většina to vzdá a smíří se s tím, že je jim zapovězeno stát se hercem. Nikoliv však Tomáš Klejzar, který disponuje bezmezným odhodláním.

NALEZENÁ ŽENA
7min, FAMO v Písku
Poeticko-publicistický portrét studentů filmové akademie v Písku představuje respektovaného českého fotografa a pedagoga Jana Vávry.

PLODY MRAKŮ
10min, FAMU
Pohádkově laděný poetický film o překonávání hranic a odvaze vstoupit do neznáma. Na malé mýtině obklopené temným lesem žijí tvorové, jejichž jedinou potravou jsou semínka měnící se ve svítící plody.

REPUBLIKA JÁGR
14min, FAMU
Jaromír Jágr ztělesňuje pro českou společnost symbol, ke kterému se vztahujeme v osobních prohrách a spolu s nímž slavíme národní výhry. Republika Jágr je anketní esejí vlamující se do každodenních banalit lidské společnosti s jednoduchou otázkou: Co o nás vypovídá fakt, že jsme si za svého boha vybrali Jaromíra Jágra?

 


OBCHODNÍ DŮM
21min, UTB Zlín
Obchodní dům je tragikomická mozaika lidí obývajících kuriozitu o šesti etážích s perfektně zakonzervovanou kulturou a estetikou socialismu. Poslední nezrekonstruovaný Prior v Čechách soustředí osudy lidí, kteří uvízli v čase, kdy byl Prior na vrcholu své slávy.

KOMETA
10min, FAMO v Písku
Blížící se hrozba v podobě KOMETY 3P Nocturne není jedinou, kterou by malý Adam měl brát na zřetel.

NEHODA
13min, FAMU
Starý pan Tošovský svým autem porazí paní Pařízkovou. Jeho dcera Zuzana zuří vztekem a zabaví mu jeho klíčky od auta, aby mu zabránila v dalším řízení.

Trailer