Studentské filmy, Blok 1. /DFP/
Studentské filmy, Blok 1. /DFP/ Sekce Doprovodný filmový program
Sobota 5.8.|19:30|ŠKOLA NÁMĚSTÍ

Krátkometrážní filmy|2016|Česko|75 min.

O vítězi sekce studentských filmů rozhodne porota ve složení: režisérka Olga Sommerová,  scenárista Petr Jarchovský, režisérka Olga Dabrowská a kameraman Tomáš Sysel. Vítězný film promítneme na závěr festivalu spolu s  filmem oceněným Cenou diváků, v neděli 6. 8. v 17:30 v Kulturáku. Cenu tvůrcům obou vítězných snímků předá organizátor Slavonice Festu, režisér a producent Ondřej Trojan.

 

BENNY
20min, FAMO v Písku
Benny je úspěšný mladý muž. Jako nájemný vrah si slušně vydělává a úspěchy sbírá i u krásných žen. Jak ale dopadne, až dostane úkol zavraždit sám sebe? Cynická krimi-komediální slovní přestřelka o zvrácených hodnotách a prázdných vztazích.

KITTCHEN
18min, FAMU
Kittchen alias Jakub König. Dokument snažící se odhalit, kde končí Jakub a začíná Kittchen. Původně to byl jenom maskovaný projekt, který umožnoval inkognito Jakubovi říkat věci naplno. Sám Jakub ale neví, co je tenhle ,,týpek" v masce vlastně zač a co se ještě dál v něm nachází

HAPPY END
6min, FAMU
Černá komedie o smrti se šťastným koncem. Myslivci, traktorista, řidič favoritu a náhodně zřetězený sled událostí, kterými se jak červená linie táhne stružka krve. A značné množství alkoholu.

RYBÁŘI
10min, FAMU
Krátký loutkový film o manipulaci a udržení si vlastního já v dnešní technologické době je vyprávěný skrz příběh o rybáři, který jednoho dne vyloví ze zamrzlého jezera kostlivce.

BONOBO
6min, FAMO v Písku
Jednoho rána mladík Robert zjistí, že se na jeho těle děje něco bizarního. Má posunutý penis na hrudi.

BACKSTAGE
11min, UTB Zlín
Jeden den ze života spalovače mrtvol. Dokumentární film o pozadí strašnického krematoria v Praze.

DUNE
7min, CFPArts
Dune is a small movie realized for a song of the Genevan group : Cold Bath.  Completely musical this movie suggests a trip to the self-discovery and in search of sense by the hermitage of a castaway.

NOSOROŽCI
30min, FAMO  v Písku
Otec a dcera, auta a nosorožci... a ředitel Zoo se potkávají v příběhu patnáctileté dívky Emílie, která se snaží nalézt odpověď na otázku - jsme předurčeni k tomu být stejní jako naši rodiče?

Trailer