Po strništi bos /ZU/
Po strništi bos /ZU/ Sekce Zvláštní uvedení
Středa 2.8.|20:45|LETNÍ KINO CINESTAR
Čtvrtek 3.8.|17:30|KINO ZÁKLADKA

Drama / Válečný|2017|Česko|111 min.

Režie: Jan Svěrák

Hrají: Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Alois Grec, Viera Pavlíková, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák, Petra Špalková, Zdeněk Svěrák, Sebastian Pošmourný, Miroslav Hanuš, Petr Brukner, Miroslav Táborský a další

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nový film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, do níž patří i snímky Kolja a Vratné lahve. S filmem Po strništi bos se vracíme na samotný začátek, do Edova raného dětství. Do doby, kdy jeho tatínek odmítne příslušnost okupantům Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina se musí vystěhovat z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro tajuplná dobrodružství. Eda tak nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a hlavně k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás od tvůrčí dvojice Jana a Zdeňka Svěrákových.(Bioscop)

 

Slavnostní předpremiéra 2. 8. v Letním kine Cinestar, které se zúčastní i delegace tvůrců,  bude věnovaná městu Slavonice a místům, kde se od loňského srpna film natáčel. Vstup od 19:45.
Proto bude ve středu večer převážná část hlediště patřit těm, kteří se na natáčení podíleli - obyvatelům Slavonic a okolí, zbylá místa pak akreditovaným festivalovým návštěvníkům. Až poté, pokud nebude plno, bude možné na místě v Letním kině Cinestar na slavonickém náměstí zakoupit jednotlivé vstupenky.

 

Jednotlivé vstupenky nejsou v předprodeji. Více informací najdete ZDE.

 

V Letním kině Cinestar děti do 12 let platí 50% ceny vstupenky, od 12 let plnou cenu. Za děti nesou vždy plnou odpovědnost rodiče. 

Trailer