Kdyby byly ryby /ČTN/
Kdyby byly ryby /ČTN/ Sekce Česká televize pro nejmenší
Pátek 4.8.|12:30|SÁL INSTITUT 1

Pohádka / Komedie|2014|Česko|95 min.

Režie: Jan Prušinovský

Hrají: Lukáš Příkazký, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Tatiana Vilhelmová, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Zuzana Bydžovská, Pavel Liška

Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít.
Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo.
I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc.
V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny?(Česká televize)

Trailer