STŘEDA 2. 8. - festivalové tipy

FOTO ze středečního zahájení ZDE

           

Uvádíme s předstihem, protože dotazy návštěvníků jsou tak četné, že bychom mohli zbylý čas do festivalu strávit tvorbou pořadu " Nad facebookem diváků"

Středa je na Slavonice Festu tradičně zahajovací, a proto na ni platí pouze Celofestivalové akreditace. Jednodenní akreditace platí od čtvrtka do neděle.
Kinosály jsou ještě zavřené a chystají se na zítra. Přesto se vyplatí dorazit na Slavonice Fest už dnes. V klidu se ubytovat, ve Festivalovém centru si vyzvednout akreditace, koupit  tištěný program, posadit se třeba do Cafe Festival přímo na zahrádce Festivalového centra nebo Relax Cafe Podloubí pod slavonickou věží a zaškrtat si všechno, co chcete na festivalu vidět a slyšet. Máte to? Tak nenechte program válet na stolku vedle skleničky, dobře si ho schovejte a vyražte do Maříže. Od zítřka tam bude jezdit na odpolední koncerty festivalový autobus, dneska ještě musíte autem, pěšky nebo třeba na kole. Je to něco málo přes tři kilometry. Určitě si tenhle výlet dejte, a nejen pro to, že je to neoblíbenější procházka flekaté Bubliny - fenky organizátora Slavonice Festu, režiséra Ondřeje Trojana. V půvabném kostelíku hned za cedulí MAŘÍŽ vás totiž čeká:

17:00 vernisáž výstavy předního českého výtvarníka  františka Skály

Výstava Františka Skály - výtvarníka, člena tajné organizace B.K.S. (Bude konec světa), zpěváka a kytaristy M.T.O. Universal, člena divadelní formace Tros Sketos a výtvarné skupiny Tvrdohlaví - bude otevřena v mařížském kostelíku i po celou dobu konání festivalu denně od 13 do 18 hodin. Vstup na vernisáž i výstavu je zdarma. V přilehlé zahradě si můžete prohlédnout nejen sochu Prase v hlavě od akad. sochaře Martina Ceplechy, kterou dokončil v roce 2015 k 2. ročníku Slavonice Festu, ale odhalena bude i jeho nová socha, jejíž název stále úspěšně tají:) Na vernisáži budeme mít pro ty, kteří nespěchají zpátky do Slavonic, připravené i stánky s občerstvením, a kdo četl pozorně festivalový program ví, že František Skála má kromě výstavy na letošním Slavonice Festu v pátek 4. srpna i samostatný koncert ve Stodole Maříž .

20:30 Slavnostní zahájení Slavonice Festu a předpremiéra Po strništi bos

Slavnostní zahájení čtvrtého ročníku Letního filmového a hudebního festivalu Slavonice Fest proběhne  v Letním kině Cinestar na slavonickém náměstí. VSTUP DO KINA OD 19:45


V rámci slavnostního  večera zahájíme festival, promítneme krátký snímek Tomáš - vítězný film letošního Mental Power Prague Film Festivalu, který přiveze do Slavonic jeho patronka, herečka Tereza Voříšková,  a pozveme na pódium milé hosty - Zdeňka Svěráka, Jana Svěráka, Jana Třísku, Terezu Voříškovou a další z delegace tvůrců filmu PO STRNIŠTI BOS, který bude mít v tento večer v rámci Slavonice Festu svou "světovou " předpremiéru.

VSTUP NA ZAHÁJENÍ A PŘEDPREMIÉRU je pouze na pozvánky města Slavonice a celofestivalové akreditace (omezený počet míst). Na případně neobsazená místa se budou prodávat vstupenky těsně před začátkem zahájení v Letním kině. Vstupenky není možné zakoupit předem. KINO OTEVŘENO pro držitele vstupových pásek  OD 19:45.

Kdo se zdržel na vernisáži v Maříži nebo se nedostal do Letního kina, může si dát večeři v Besídce, stavit se v Galerii Masna v ul. Boženy Němcové prohlédnout si nejen! sochu Krištofa Kintery a pak si dát výborné víno u Jonáše v Metelíně. Ten najdete  u kašny svatého Floríša (Floriána) na Horním náměstí. Odtud to je už jen kousek Jemnickou branou kolem pekárny na další akci zahajovacího večera, kterou je:


Po projekci koncert TATA BOJS a
afterparty s DJ Mardošou a dušanem neuwerthem v Kulturáku

Nové občerstvení u Kulturáku bude pro návštěvníky koncertu otevřené už od 21:00, vstup od 22:00. Vstupenky jsou v předprodeji na našem webu, v Infocentru Slavonice a Dačice. Na místě pak  ve Festivalovém centru nebo  v Kulturáku před koncertem. Tata Bojs jsou první kapela, která vystoupí na Slavonice Festu už podruhé. Proč? Protože se na ně tak skvěle tančí!


Koho můžete dnes na Slavonice Festu potkat

Zdeňka Svěráka, Jana Svěráka, Jana Třísku, Terezu Voříškovou, hudebního skladatele Michala Novinského a další tvůrce filmu Po strništi bos
Členy skupiny Tata Bojs
Výtvarníka Frantu Skálu
Herce Ivana Trojana, Kláru Trojanovou, Táňu Vilhelmovou, Vojtu Dyka, Janu Švandovou, Miroslava Táborského....
Scenáristu nejslavnějších českých filmů a člena poroty studentských filmů, pedagoga FAMU Petra Jarchovského
Malíře, sochaře a dramaturga jedné z filmových sekcí Jaroslava Rónu
Producentky Svatku Peschkovou (Pohádkář, Anděl páně 2), Zuzanu Mistríkovou (Wilsonovo, Učitelka, Toman, Nabarvené ptáče ...) nebo Terezu Polachovou (HBO - Pustina)
A jako každý den i režiséra, producenta a organizátora Slavonice Festu Ondřeje Trojana (Bublina nesnáší hluk, tu asi nepotkáte:)

                                           Těšíme se na vás! UŽ POČTVRTÉ