Pátek 4. 8. - festivalové tipy

Že jste si vzali na dnešek dovolenou neznamená, že máte volno. Vstávat a do kina:) Těšíme se i do Stodoly Maříž na letošní hudební hvězdu Thoma Artwaye a nejen pankáče tělem a duší určitě potěší kultovní Krucipüsk.

Film

První projekce ve všech sedmi sálech začínají už v 10 hodin, poslední ve 21:15.
Letní kino Cinestar  uvede dnes od 21:15 komedii VŠECHNO NEBO NIC s Klárou Issovou a Táňou Pauhofovou v hlavních rolích.

FilmovÉ tipy týmu slavonice festu:

Paterson  17:30 | KULTURÁK

Paterson  je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou. Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání.
Režie: Jim Jarmusch. Hrají: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Nellie, Barry Shabaka Henley, William Jackson Harper, Chasten Harmon, Kara Hayward, Sterling Jerins

"Jim Jarmush je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, ale tenhle film jsem v kině nestihl. I proto jsem ho vybral do letošního filmového programu a půjdu se na něj určitě podívat. Vím, že mě nezklame." ONDŘEJ TROJAN, filmový reřisér a producent, organizátor Slavonice Festu:)

Zpívej   12:30 | SÁL INSTITUT 2

Podnikavý koalí chlapík jménem Buster Moon má poslední šanci zachránit divadlo, které zdědil po svém otci. Všechno vsadí na jednu kartu, na velkolepou talentovou pěveckou soutěž, jakou svět ještě neviděl. A stejně jako je pestré složení zvířecích soutěžících, je pestrý i jejich repertoár, který se rozpíná od Franka Sinatry po Lady Gaga. V den soutěže před Busterovým divadlem dlouho před jejím zahájením vytvoří dlouhatánský had snílků, kteří věří ve vítězství, protože když máte sen, měli byste za ním jít, i kdybyste měli při svém snažení na chvíli padnout.
Režie: Garth Jennings. Český dabing: Libor Bouček, Ewa Farná, Jan Maxián a další.

"Film Zpívej je skvělá hudební animovaná komedie pro velké i malé. Jakému zvířeti jste si podobní a které je vám nejsympatičtější a nejlépe zpívá?…..přijďte se podívat a uvidíte!" MICHAELA SYSLOVÁ, výkonná ředitelka festivalu:)

 

hudba

Od 13 hodin je v mařížském kostelíku volně přístupná výstava výtvarníka FRANTIŠKA SKÁLY. V přilehlé zahradě si můžete prohlédnout i sochy MARTINA CEPLECHY - Prase v hlavě a jeho letošní novinku nazvanou Vzpomínka na mládí. Od 14 hodin je otevřena hudební Stodola Maříž  - využijte místní občerstvení a relax před koncerty.

15:00 StodolA Maříž
thom artway a františek skála

První festivalový autobus do Mříže jede ve 14 hodin od Pekárny. Jízní řád ZDE

21:00 Kulturák
koncert skupiny krucipüsk a DJ tee jay ivo


nezapomeňte během dne navštívit Charitativní stánek klubu nemocných cystickou fibrózou u festivalového centra, výstavu fotografií Roberta vana z jejich charitativního kalendáře "slané ženy" a výstavu české ceny za architekturu ve spolkovém domě.