ČTVRTEK 3. 8. - festivalové tipy

První den festivalu! Kdo je po včerejším koncertu Tata Bojs a afterparty s DJ Mardošou lehce nevyspalý, může se stavit ve Festivalovém centru a vyfasovat ženšenový životabudík Kombe. Rozpustit do vody, vypít a honem do kina. Čeká nás toho hodně. Začínáme!

Film

První projekce ve všech sedmi sálech začínají už v 10 hodin, poslední ve 21:15.
Letní kino Cinestar  uvede dnes od 20:45 nejúspěšnější film poslední doby, pohádku režiséra Jiřího Stracha ANDĚL PÁNĚ 2.
Před projekcí představí  filmový Anděl Petronel, herec IVAN TROJAN, Klub nemocných cystickou fibrózou, charitativní organizaci, jejíž je patronem.  Klub bude s námi ve Slavonicích po celý festival, diváci ho budou moct podpořit, získat informace o tomto nevyléčtelném onemocnění a seznámit se s těmi, kteří s ním statečně bojují.

FilmovÉ tipy týmu slavonice festu:

Špína 10:00 | KINO ZÁKLADKA

Lena je sedmnáctiletá holka z obyčejné rodiny. První zamilování, tajné noční dobrodružství, magická rána nad Dunajem... Její svět plný snů a touhy rozbije znásilnění. Je to jako špína, která se nedá smýt. Lena si musí projít cestou, která už není jenom obyčejným dospíváním, ale spíš bojem se sebe samou. Okolí ji nechápe a už nikdy úplně nepochopí. Je to Lena, kdo se musí změnit, dospět a pochopit, že není obětí a trest si nezaslouží ona, ale ten, kdo jí to udělal.
Režie: Tereza Nvotová. Hrají: Dominika Morávková-Zeleníková, Anna Rakovská, Anna Šišková, Róbert Jakab a další.


"Když se ti po filmu rozklepou klena! Doporučuju každé mámě, tátovi, všem holkám a klukům.  Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, jak lehce se to může stát komukoli a po pročtení internetových diskuzí o tom, jak je stále zakořeněný stupidní názor, že si za znásilnění můžou ženy samy." BÁRA TROJANOVÁ, marketing, propagace, web a FB:)

Svět pod hlavou  10:00 | SÁL INSTITUT 2

První dva díly minisérie České televize. Policista Filip Marvan se po autonehodě probudí v severočeském městě počátku osmdesátých let a stane se součástí týmu okresní kriminálky. Proč tu je? Jaký je jeho úkol? Co si má myslet o světě, kde příslušník Sboru národní bezpečnosti je autorita, které se za žádných okolností neodporuje, dnešní tuneláři patří ke zlaté mládeži a džíny jsou modla zpoza zadrátované hranice? A jak se dostane zpátky?
Režie:
Radim Špaček, Marek Najbrt. Hrají: Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Bárdos, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, Kryštof Hádek a další.

"Kdybych mohl, šel bych hned několikrát - na Svět pod hlavou. Dlouho se mi nestalo, že bych se hned po skončení seriálu chtěl vrátit k prvnímu dílu a dát si to celé znovu. A velké plátno tomu bude slušet! A kdybych měl doplnit něco "z dovozu", tak bych si rozhodně oprášil Greenawayovu delikatesu "Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec" s dokonale bizarním dějem a kongeniální hudbou Michaela Nymana. To se nedá popsat, to se musí vidět :-)" DAVID BRABEC, Guest servis - koordinace dopravy:)

DELEGACE K FILMŮM

BÁBA Z LEDU - 15:15 / Sál Institut 2 - film uvede herečka Táňa Vilhelmová
MŮJ WINNIPEG
- 15:15 / Škola náměstí - film uvede dramaturg sekce, výtvarník Jaroslav Róna
ANDĚL PÁNĚ 2 
-   20:45 / Letní kino Cinestar  - film  uvede producentka Svatka Peschková a herci Ivan Trojan a Vojta Dyk

hudba

Od 13 hodin je v mařížském kostelíku volně přístupná výstava výtvarníka FRANTIŠKA SKÁLY. V přilehlé zahradě si můžete prohlédnout i sochy MARTINA CEPLECHY - Prase v hlavě a jeho letošní novinku nazvanou Vzpomínka na mládí. Od 14 hodin je otevřena hudební Stodola Maříž  - využijte místní občerstvení a relax před koncerty.

15:00 StodolA Maříž
josefína Žampová a Sváťa karásek se skupinou svatopluk 

První festivalový autobus do Maříže jede ve 14 hodin od Pekárny. Jízní řád ZDE

21:00 Kulturák
koncert skupiny visací zámek a DJ mackie Messer afterparty


nezapomeňte během dne navštívit Charitativní stánek klubu nemocných cystickou fibrózou u festivalového centra, výstavu fotografií Roberta vana z jejich charitativního kalendáře "slané ženy" a výstavu české ceny za architekturu ve spolkovém domě.